Informujemy, że w dniach 09.08.2023 - 24.08.2023 serwis jest nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego. Na wszystkie zapytania odpowiemy niezwłocznie po powrocie w dniu 25.08.2023.
Strona główna » Regeneracja katalizatorów

Regeneracja i czyszczenie katalizatorów SCR - Tarnów

Katalizator – co to jest i do czego służy?

Czy wiesz, że katalizator (reaktor katalityczny) to element układu wydechowego, który ma wpływ na nasze zdrowie oraz środowisko nasz otaczające? Dzięki zawartym w monolicie katalizatora – metalom szlachetnym takim jak pallad, rod czy platyna – następuje reakcja ze spalinami w taki sposób, że zatrzymywana jest większość szkodliwych substancji wydalanych układem wydechowym na zewnątrz pojazdu. Tym samym toksyczne związki chemiczne są niwelowane.

Problem z katalizatorem? Objawy i usterki.

Jeśli słyszysz dzwonienie z okolic układu wydechowego, silnik nierówno pracuje lub utracił moc, dodatkowo zaświeciła się kontrolka check engine – to mogą to być oznaki problemów z katalizatorem.

Do mechanicznego uszkodzenia katalizatora może dojść gdy układ zapłonowy w naszym samochodzie nie funkcjonuje prawidłowo. Nieprawidłowa mieszkanka paliwa, zbyt duże jego dawkowanie, z biegiem może doprowadzić do jego uszkodzenia, powodując fizyczne pęknięcie rdzenia. Wtedy traci on swoje właściwości i konieczna będzie jego wymiana.

Sprawdź skuteczność regeneracji katalizatora!

Rezerwuj online
Zamów kuriera

Co dalej? Oryginał, zamiennik czy mogę wyrzucić katalizator ze swojego samochodu?

Usunięcie katalizatora jest niezgodne z prawem. Samochód taki nie powinien przejść badania technicznego, a podczas kontroli policyjnej może nas narazić na utratę dowodu rejestracyjnego.

Na rynku istnieje duża dostępność katalizatorów, zarówno zamienników jak i oryginałów. Nie zawsze jednak oryginalny katalizator mieści się w naszym budżecie finansowym. Rozwiązaniem wtedy jest kupno zamiennika. Oferujemy zamienniki katalizatorów – tylko renomowanych i sprawdzonych producentów. Jednakże, są takie pojazdy, gdzie nie ma dostępności żadnego z powyższych i co wtedy?

Regeneracja katalizatora – polegająca na wymianie wkładu monolitu na nowy – ceramiczny lub metalowy, spełniający normy podane przez producenta pojazdu. Uszkodzony monolit poddajemy recyklingowi – w firmie, która specjalizuje się w odzyskiwaniu pierwiastków z monolitu. Dzięki wymianie wkładu na nowy - katalizator odzyskuje sprawność fabrycznie nowej części. A Ty jako użytkownik pojazdu, możesz się cieszyć z jazdy sprawnym samochodem przez kolejne kilometry 😊

Może jesteś zainteresowany regeneracją i czyszczeniem filtra DPF? Sprawdź koszt regeneracji filtrów DPF.

Jesteś zainteresowany ofertą?

Rezerwuj online
Zamów kuriera

Masz pytania? Skontaktuj się.

572 231 004
biuro@dpf-tarnow.pl

DPF Tarnów

ul. Do Huty 31
33-100 Tarnów

NIP: 9930679539

Godziny otwarcia:

Pon-Pt 7:00 - 18:00
Sob 7:00 - 15:00 (niestacjonarnie)
Zadzwoń już dziś!

572 231 004

Napisz do nas

biuro@dpf-tarnow.pl