Informujemy, że w dniach 09.08.2023 - 24.08.2023 serwis jest nieczynny z powodu urlopu wypoczynkowego. Na wszystkie zapytania odpowiemy niezwłocznie po powrocie w dniu 25.08.2023.
Strona główna » Porady » Dlaczego filtr DPF zapycha się, pomimo samoczynnego dopalania filtra i dlaczego warto skorzystać z usługi czyszczenia filtra DPF?

Dlaczego filtr DPF zapycha się, pomimo samoczynnego dopalania filtra i dlaczego warto skorzystać z usługi czyszczenia filtra DPF?

Podczas samoczynnego dopalania się filtra DPF – węgiel zawarty w cząsteczkach – utlenia się. Jednak, część zgromadzonych tam substancji jest niepalna i tworzy popiół, który pomimo uruchomienia systemu wypalania filtra – pozostanie nadal w filtrze. Efektem tego jest stopniowe zapychanie się filtra popiołem do momentu osiągnięcia pełnego poziomu napełnienia. Wtedy podczas jazdy wyświetli nam się na komunikat i czeka nas wizyta w serwisie. Mamy do wyboru trzy opcje: wypalanie serwisowe, regeneracja filtra DPF lub wymiana filtra DPF, jeśli okażę się, że monolit znajdujący się w środku w filtrze – jest uszkodzony/stopiony w środku.

Dlaczego czyszczenie filtra DPF / regeneracja filtra DPF ?

Bo jest zdecydowanie tańsze i przywraca filtrowi przepływ zbliżony do jego fabrycznych wartości, a cała procedura jest zgodna z obowiązującym prawem.

Podczas gdy np. usuwanie filtra DPF – jest niezgodne z prawem i naraża użytkownika samochodu na wysoki mandat oraz utratę dowodu rejestracyjnego, a przede wszystkim jazda bez filtra DPF powoduje zatrucie naszego środowiska toksycznymi cząstkami – co zagraża naszemu zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DPF Tarnów

ul. Do Huty 31
33-100 Tarnów

NIP: 9930679539

Godziny otwarcia:

Pon-Pt 7:00 - 18:00
Sob 7:00 - 15:00 (niestacjonarnie)
Zadzwoń już dziś!

572 231 004

Napisz do nas

biuro@dpf-tarnow.pl